از: دکتر شهرام علا

مطلب بسيار جالب به همت دكتر شهرام علا
فقط تصور كنيد كه بتوانيم سن زمين را كه غير قابل تصور است، فشرده كنيم و هر صد ميليون سال آن را يك سال در نظر بگيريم!
در اينصورت كره زمين مانند فردج 46 ساله خواهد بود!
هيچ اطلاعي در مورد هفت سال اول اين فرد وجود ندارد و در باره‌ي سال‌هاي مياني زندگي او نيز اطلاعات كم و بيش پراكنده‌اي داريم
اما اين را مي‌دانيم كه در سن 42 سالگي، گياهان و جنگل‌ها پديدار شده و شروع به رشد و نمو كرده‌اند. اثري از دايناسورها و خزندگان عظيم الجثه تا همين يكسال پيش نبود! يعني زمين آن‌ها را در سن 45 سالگي به چشم خود ديد و تقريبا 8 ماه پيش پستانداران را به دنيا آورد.
در اوايل هفته‌ي پيش ميمون‌هاي آدم‌نما به آدم‌هاي ميمون‌نما تبديل شدند! و آخر هفته گذشته دوران يخ سراسر زمين را فرا گرفت.
انسان جديد فقط حدود 4 ساعت روي زمين بوده و طي همين يك ساعت گذشته كشاورزي را كشف كرده است
بيش از يك دقيقه از عمر انقلاب صنعتي نمي‌گذرد و
حال ببينيد انسان در اين يك دقيقه چه بلائي بر سر اين بيچاره‌ي 46 ساله آورده است‌
او طي 40 دقيقه‌ي بيولوژيكي، از اين بهشت يك آشغالداني كامل ساخته است.
او خودش را به نسبت‌هاي سرسام‌آوري زياد كرده، و نسل 500 خانواده از جانداران را منقرض كرده است!سوخت‌هاي اين سياره را مال خود كرده و همه را به يغما برده است!
و الان مثل كودكي معصوم و بي تقصير! ايستاده و به اين حمله‌ي برق آسا نگاه مي‌كند
 

/ 20 نظر / 27 بازدید
نمایش نظرات قبلی
بتول کریمی

سلام حاج خانوم من کی به رهام گفتم آپم..من که یادم نمی یاد همچین حرفی به رهام زده باشم به هر حال خوش باشی فراوون به خالق گلایمریم می سپارمت

علیرضا.ق

سلام دوست من....وبلاگت قشنگه.....ممنون که مهمونم بودی....اميدوارم حضور گرمت رو به همراه انتقادات صميمانت ببينم....تا بعد(يلدانشين)

hichkas

سلام!مثل هميشه عالی...هميشه شاد باشين...

مریم

سلام مطلب جالبی بود واقعا که انسان چه بلايی بر سرش آورده.پايدار باشی

رهام آرين

درود. ممنون که سر زدی . از نظرتم ممنونم خودمم زياد خوشم نيومد ولی !!!؟؟ نمی‌دونم چرا نوشتمش. اين دختر پائيزی داستانی شده ها منم مثل تو خبر ندارم چه خبره من از دوستای وبلاگی فقط با شما چت کردم و بس از بقيه هيچ خبر ديگه‌ای ندارم اصلاْ تا حالا با يه نفر بيشتر چت نکرده اونم شماييد. اگه می‌خوای می‌تونی از طرف من جوابشو بدی منم خوشحال می‌شم. موفق باشی و پيروز .

سمیرا

چه جالب بود.عجيب موجوداتی هستيم...

سمیرا

تو رو خدا ببخش من اينقدر دير اومدم پيشت. يه وقت فکر نکنی بی معرفت هستما.راستی واسه لينک ممنون. منم لينک وبلاگ پر محتوات رو اضافه ميکنم که هميشه جلو چشمم باشه و زود به زود بيام پيشت. موفق باشی.

رسول

سلام. «آب زندگی» به روز شد. باحضور سبزتان، پيام آور مِهر باشيد